LETOŠNÍM ROČNÍKEM SOUTĚŽE KADEŘNÍK ROKU VELMI ČASTO ZAZNÍVALO JEDNO JMÉNO– MICHAL ZAPOMĚL.

NEJEDNALO SE PŘÍMO O SAMOTNÉHO MICHALA, ALE O JEHO SALONY A TÝM KADEŘNÍKŮ, KTEŘÍ SE VE DVOU KATEGORIÍCH POSTAVILI NA STUPEŇ VÍTĚZŮ.

BĚHEM PŘÍJEMNÉ SNÍDANĚ V UVOLNĚNÉ ATMOSFÉŘE NÁM MICHAL PROZRADIL, JAK CELÝ EMOCEMI NABITÝ VEČER SE SVÝM TÝMEM PROŽÍVAL A CO PRO SALON ZNAMENÁ VÍTĚZSTVÍ V KATEGORII TÝM ROKU. A ŽE JSOU KRÁSNÉ VZPOMÍNKY A SILNÉ EMOCE JEŠTĚ POMĚRNĚ ŽIVÉ, BYLO JASNÉ Z MICHALOVA DOJETÍ A LESKNOUCÍCH SE OČÍ, KDYŽ S HRDOSTÍ VYPRÁVĚL O SVÉM TÝMU…

l_342

Michale, váš stůl byl už od začátku večera nejvíce slyšet. Bylo znát, že si s týmem užíváte skvělé atmosféry ještě před vyhlášením výsledků. Jak byste popsal letošní ročník z pohledu hosta večera?
V první řadě bych nejvíce ocenil prostor Fora Karlín, který sám o sobě působí velmi důstojně pro akci takového kalibru. Už při samotném vstupu jsem měl pocit, jako bych byl v jiném státě… Atmosféra během celého večera byla velmi příjemná, kontaktní a bylo skvělé, že všichni spolu mohli příjemně fungovat, prohodit pár slov a nasát tu slavnostní atmosféru, která se celým večerem nesla. Naprosto famózní byla moderátorka Adéla Banášová, která svým chytrým humorem a spontánními reakcemi bavila všechny přítomné. Myslím, že letošní ročník ukázal, že kadeřnický průmysl opravdu žije, a my jsme toho živoucím důkazem. S týmem jsme si celý večer opravdu moc užili. Po dlouhé době – a osud tomu tak chtěl – jsme se sešli v zastoupení lidí, kteří kadeřnické řemeslo vnímají srdcem. A muselo na mně být i vidět, že jsem nesmírně šťastný a vděčný za to, že mám konečně pocit toho pravého týmu. Týmový duch je cítit už od samotného začátku naší spolupráce, což se projevilo i na galavečeru. Každou kategorii jsme společně prožívali… Při vyhlášení jsme se všichni drželi za ruce a takhle kompaktně, jednomyslně jsem se v minulosti nikdy s týmem
necítil…

Chvíli po zahájení večera přišlo první vítězné jméno – Dominik Mikulčák s kolekcí v kategorii Kolorista roku a následně získala sošku Lea Trabaková v Dámské komerci…  Jaké byly první pocity, když jste viděl na pódiu členy svého týmu?
Chtělo se mi křičet, brečet, skákat, tančit a rozplynout se v té úžasné atmosféře zároveň. Opravdové štěstí totiž člověk zažívá až v okamžiku, když to, co si sám vybudoval, na čem se snažil pracovat skoro 20 let, posune dál a cítí naplnění z toho, že sdílí a předává, což je hlavní smysl tohoto života. Vy jste kdysi prohlásil, že sám už v soutěži působit nebudete, ale chcete se zaměřit na podporu a rozvoj členů svého týmu. Aby i oni měli možnost se realizovat a ukázat, co v sobě mají. Myslím, že nejlepším oceněním vašeho úsilí je získání pro salon asi nejcennějšího vítězství „Tým roku“ (pozn. redakce – k vítězství pomohla i nominovaná kolekce Marka Szilagyiho v kategorii Objev roku) Já jsem věřící člověk a jsem si naprosto jistý, že všechno v životě dává smysl. Ještě před vyhlášením svého vítězství v roce 2007 jsem věděl, že jestli se do soutěže jednou vrátím, tak jako podpora, inspirace a jako součást naplnění snu někoho dalšího. A to, že to takto po téměř deseti letech dopadlo, je neskutečné. Jsem dokonale šťastný za sebe i za svůj tým.

Dominik Mikulčák na instagramu

Lea trabaková na instagramu

Kromě svého týmu a přátel s vámi u stolu slavily i 2 krásné dámy… Můžete nám tyto dvě „múzy“ představit a popsat vaši spolupráci? 
Jedna z nich je herečka, moderátorka a blogerka Nikol Moravcová. Bláznivý a stylový člověk plný energie, který oslovuje mladou generaci a její životní styl. Jsem rád, že s Nikol můžeme už několik let spolupracovat a starat se o její vlasy v našich salonech. Druhou kráskou je pro mě symbol dokonalosti, ženskosti, krásy, inteligence a lidskosti v dokonalém propojení – Petra Růžičková, jedna z předních ikonických modelek zlaté generace, která se v současné době mimo jiné věnuje serveru Svět modelek.vykryt_mz_muzy

Michale, o vás je známé, že jste Creative Artist značky Schwarzkopf Professional. Jak byste tuto spolupráci popsal a jaké novinky vás v poslední době nejvíce nadchly?
Pro mě je to letitá a zásadní spolupráce, která mě provází po celou dobu mé kadeřnické kariéry. Řekl bych to asi tak, že ve vztazích jsem věrný a stálý. Pro mě je stále Schwarzkopf Professional královská firma a jsem rád, že nestojí na jednom místě, ale stále je otevřená všem novým směrům a velice dobře reaguje na potřeby doby i klientů. V poslední době mě nadchla řada Igora Colorworx, která nám doplnila naši kadeřnickou malířskou paletu. Miluju kombinovat, mixovat, tónovat a možná i trochu experimentovat s těmito hravými barvami.