V Praze zasedala 16. srpna 2023 odborná porota, kterou tvořilo jedenáct zkušených expertů. Následujícího dne se sešla novinářská porota, která měla za úkol vybrat nominace v kategoriích Cena tisku pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

16. srpna 2023 zasedala v Praze odborná porota složená z jedenácti expertů, z nichž bylo šest zástupců z České republiky – Michal Zapoměl, Jana Burdová, Jan Špilar, Lenka Kermes, Kateřina Sokolová a pět ze zahraniční – Nick Irwin z Velké Británie, Arjan Bewers z Nizozemska, Joe Weissbacher z Rakouska, Petr Simon Fridrich z Velké Británie a Boris Hanečka ze Slovenska.

Následující den se sešla novinářská porota, která rozhodovala o nominovaných v kategorii Cena tisku ČR a Cena tisku SR. Porota se skládala z deseti novinářů odborných a lifestylových magazínů, z čehož tři zastupovali Slovenskou a sedm Českou republiku. Všechny soutěžní sety byly označeny alfanumerickým kódem, aby byla zajištěna anonymita soutěžících a objektivita. Porota tak hodnotila soutěžní fotografie bez možnosti zjistit autora. V letošním roce rozhodovala v těchto kategoriích: Dámský komerční účes Praha, Čechy, Morava a Slovensko, Pánský komerční účes, Avantgardní účes, Kolorista roku, Objev roku a Tým roku. O ceně veřejnosti rozhodne laická porota od 21. září do 30. září zde