Každý kadeřník si dobře pamatuje na těžké začátky svojí kariéry. Vzpomínky na dobu v posledním ročníku školy nebo těsně po jejím absolvování. Rozjet kadeřnickou praxi není procházka růžovým sadem. Většině absolventů zoufale chybí praktické zkušenosti, protože ani sebelepší škola jim nenahradí každodenní praxi. A proto je tu Shaping Futures.

Právě na tento problém, tedy problém nedostatečné praxe, se zaměřuje aktivita Shaping Futures, kterou Schwarzkopf Professional pořádá v mnoha zemích po celém světě. Jedná se o čtrnáctidenní intenzivní kadeřnický kurz, který pomáhá nejmladším kadeřníkům po ukončení studia, aby se zdokonalili v kadeřnických dovednostech, a tak se mohli rychleji a efektivněji jak po praktické, tak po ekonomické stránce, zapojit do praxe. Kadeřnický kemp proběhl v Praze (15. – 26. 7. 2019) a v Bratislavě (8. – 19. 7. 2019).

Z došlých přihlášek bylo vybráno dvacet mladých kadeřníků z každé země, kteří se pod dohledem zkušených profesionálů a odborných školitelů intenzivně zdokonalovali ve svém řemesle. Na své budoucí kolegy dohlíželi zkušení kadeřníci ověnčení mnohými kadeřnickými cenami, například Tibor Prikler, Romana Fröhlichová, Jan Žyla, Radka Marková, Romana Topinková, Benjamin Ciglan, Veronika Bušová, Mirka Galabová – Adamcová, Eva Fabianová, Rút Balciarová, Darina Öszi a také školitelé ze salonů TONI&GUY.

Všichni absolventi školení Shaping Futures se na závěr kurzu zúčastní slavnostního zakončení, kde své nově nabyté znalosti a dovednosti předvedou případným budoucím zaměstnavatelům, tj. partnerským salónům Schwarzkopf Professional. Pro snazší start své kadeřnické praxe získají absolventi projektu Shaping Futures od Schwarzkopf Professinal sadu profesionálního kadeřnického vybavení.

Oficiální web Shaping Futures zde.

 

Zlepšovat se v řemesle můžete i na dalších seminářích od Schwarzkopf Professional zde.