Schwarzkopf Professionaln se tuto sezónu inspiruje minulostí, která se v poslední době dostává do popředí i na přehlídkových molech. Vzpomínky na minulé trendy určují budoucnost…

Inspirován módním směrem #throwback, přináší Schwarzkopf Professional zpátky na výsluní pro podzim/zimu ty nejikoničtější looky, které již v minulosti vytvořil. Přivítejte Essential Looks IKONIC Collection!

Od roku 1997 Schwarzkopf Professional představil více než 40 kolekcí Essential Looks – trendů pro kadeřníky po celém světě. Tuto sezónu kolekce podzim/zima oživuje a oslavuje nejikoničtější střihy, barvy a styling z předchozích kolekcí – ukazuje, že jsou nadčasové a stále nositelné.

Simon Ellis, International Creative Director společnosti Schwarzkopf Professional, popisuje kolekci takto: „Ikony nikdy neumírají. Ovlivňují, inspirují, jsou nadčasové; Oslavme dvacáté výročí Essential Looks… buďte připraveni – je sezóna návratu do minulosti – a to nejlepší ještě přijde!”

Essential Looks Ikonic Collection

Každý z osmi ikonických trendů může být okamžitě použit v salonech, pro klienty na každodenní nošení:

1. IKONIC LOOK – STARLET
Glamourous Reality Collection 2/2005

Trend inspirovaný ikonami stříbrného plátna a Hollywoodskou zlatou érou s klasickými hvězdami jakou byla Marilyn Monroe, Clary Bow nebo Grace Kelly. Jsou ztělesněním smyslnosti – jejich kouzlo vedlo k vytvoření STARLET LOOK.
Střih STARLET je dlouhý, s vystříhanými vrstvami a kratšími vnějšími délkami a středně dlouhými vystříhanými okraji. Černomodré, intenzivní fialovo-červené a popelavě blonďaté barvy reflektují jak střih, tak tón pleti.

 

2. IKONIC LOOK – OUT OF SHAPE
111 Years Collection 2/2009

Motivován hudebním hnutím New Wave s původem v punku a elektronice tento trend dokonale zachycuje propojení dvou kulturních nálad.

OUT OF SHAPE LOOK je velmi úzce profilovaný, ale stále komerční jako spojení krátkého stylu a avantgardní formy, s vícevrstvým tvarováním, které vytváří hloubku a rozměr. Barva se přiklání k syntetické a experimentální: ultra-bílá, tóny blonďaté s červenými podtóny jsou v popředí zájmu.

 

3. IKONIC LOOK – NEO COUTURE
Catwalk to Salon Collection 2/2012

Balanc na temné straně s trendem inspirovaným androgynním, silným a intenzivním pocitem. Módní směr palety černých odstínů s ostrým střihem k dosažení přísného vzhledu.

NEO COUTURE LOOK představuje ultramoderní vzhled s intenzivním krátkým střihem a delšími délkami. Ultra-cool modročerné tóny vytvářejí výjimečné barevné provedení.

4. IKONIC LOOK – ELECTRIC YOUTH
Colour Buzz Collection 1/2013

Inspirován stejnou dynamickou energií, která nám přinesla punk a grunge, Schwarzkopf Professional vytvořil trend ELECTRIC YOUTH. V naší hyperkinetické, interaktivní realitě blogosféry, kdy jediným pravidlem je odlišnost, tento look dokonale demonstruje „kmenovou kulturu“ s módním přístupem „nějak to bude”.

ELECTRIC YOUTH LOOK se vyhýbá předdefinovanému střihu a barvě – jako důkaz nekonformnosti, cool kids, které nechtějí nikdy nikam zapadnout – kontrastní délky a tvary se směsí moderní textury jsou vidět ve vlasech pohromadě, zatímco barva září a v blonďatých vlasech jsou vidět měkké tóny hnědé a meruňkové.

5. IKONIC LOOK – ROK CHIK
Modern Style Collection 1/2015

Trend ROK CHIK pokračuje na rockové vlně! Řízený „divokou stranou“, tento look ukazuje rock chic glamour styl s provokativním a odvážným směřováním.
Krátký střih s vysokým leskem a texturovaným povrchem představuje dobrodružnou osobnost v kombinaci s odvážnými, přesto ženskými fúzemi červených a měděných tónů tvořících ROK CHIK LOOK.

6. IKONIC LOOK – HIPPI GLAM
Modern Style Collection 1/2015

Okouzlený květinami a vzorovanými potisky ze sedmdesátých let, Schwarzkopf Professional navrhnul HIPPI GLAM trend. Výrazně ženský vzhled odkazuje na silnou hippy-dippy atmosféru se vzdušnými šaty a kaftany.

Ideální pro dlouhé účesy HIPPI GLAM LOOK, se kterými se lze vrátit zpět do minulosti a smyslnosti s moderními copánky nebo svázané do jednoduchého ohonu. Barvy se dotýkají slunce a vyniknou nejlépe na volně rozpuštěných vlasech.

7. IKONIC LOOK – URBAN SPORTS
Made to Create Collection 1/2016

Dnešní rychle se rozvíjející životní styl a nepřetržitý pohyb kupředu definuje trend URBAN SPORTS – sportovní oblečení nikdy nevypadalo tak dobře jako ve spojení s cool teniskami, tepláky a super lehkými materiály.
URBAN SPORTS LOOK udává výrazný barevný směr; look, který zastavuje dopravu s ohromující barevnou koncepcí, jež zahrnuje hluboké vrstvy intenzivních měděných a oranžových tónů. Perfektní pro muže i ženy – patka, jako moderní krátký styl, je stále v kurzu.

8. IKONIC LOOK – OPULENT Modern Ikon Collection 1/2017

OPULENT trend je spojení old-schoolového glamour vzhledu se siluetami 50. let. Renesancí inspirované odstíny a nádherné kudrlinky – je to ženské, smyslné a velmi sofistikované.

Inspirované paletou barev renesančních umělců, OPULENT LOOK používá bohaté, ale tlumené odstíny vlasů pro velmi moderní přístup k opulentnosti. Tyto multi-tonální akcenty tvoří světelný efekt perfektní pro vlny i kudrliny ve stylu padesátých let.