KREATIVITA, PRECIZNOST, TALENT, TOUHA POSOUVAT SE
VPŘED A SDÍLET VÁŠEŇ PRO VLASY S OSTATNÍMI. TO A JEŠTĚ
MNOHEM VÍCE SPOJUJE KADEŘNÍKY NA CELÉM SVĚTĚ.

osis.JPG

A proto se Schwarzkopf Professional rozhodl poskytnout vlasovým stylistům
prostor, kde mohou ukázat, co skutečně umí, a převést své umělecké vize
do vlastní kolekce. Do 15. srpna 2016 probíhá mezinárodní soutěž kadeřníků nazvaná OSiS+ „MADE TO CREATE“ COMPETITION, ve které se soutěží ve třech kategoriích: Muži, Ženy a Avantgarda.  Práce kadeřníků budou hodnoceny lokálně za každou zemi zvlášť. Porotci soutěže za Česko a Slovensko jsou významní kadeřníci a uznávaní vlasoví stylisté.

Představijeme vám porotce:

IGOR SEDLÁK

igor-sedlak-cb

V kadeřnické branži působí už deset let. Je majitelem vlastního salonu nazvaného Salon Igor Sedlák, který se nachází v Prešově na východním Slovensku. Kadeřníkem se stal proto, že ho lákala tvořivost a možnost uplatnění vlastních kreativních nápadů a tato profese mu poskytla prostor, kde mohl své představy a ideje proměnit ve skutečné unikátní vlasové kreace. Filizofií jeho salonu je poskytovat zákazníkům co nejlepší a nejkvalitnější kadeřnické služby, které jsou současně provázané s odpočinkem a uvolněním.

Igor si tento rok odnesl ze soutěže Czech & Slovak Hairdressing Awards ocenění v kategoriích Dámský komerční účes Slovensko a Cenu tisku SR. Mária Karabinošová, která je také součástí týmu Igor Sedlák Salon, navíc vyhrála titul Objev roku. Sám Igor nijak nezahálí a aktivně se připravuje na otevření dalšího salonu, ve kterém by chtěl dopřát svým zákazníkům ještě větší možnosti oddychu a příjemného uvolnění.

igor-sedlak-uces-vlasy-nestandard1

1. Působíte jako porotce v novésoutěži Schwarzkopf Professional,
která je spojená se stylingovými přípravky OSiS+. Jaký je váš vztah k finální úpravě vlasů a jaký styling sám/sama preferujete?

Konečná úprava vlasů je velmi důležitá, protože finální styling by měl vyzdvihnout střih či barvu. Sám upřednostňuji dobový styling. Líbí se mi, když má účes vzdušnost, a k tomu se ideálně hodí produkt Volume Up z řady OSiS+.

2. Co se vám na aktuálních  trendech ve stylingu líbí a co byste třeba „zakázal/a“?

Vyznávám přirozenost, a tak mne velice těší, že se i v řadě módních kolekcí používají stále častěji přirozené looky. Sám rád používám pro dosažení takového
přirozeného dojmu přípravky typu Salt Spray. A co bych vyloženě zakázal? To je těžké říci. Nelíbí se mi například až extrémně přehnané extravagantní looky, které se snaží jen upoutat za každou cenu.

3. Kde vy sám/sama čerpáte inspiraci?

Hlavně z přehlídkových mol zahraničních návrhářů a také mne velice ovlivňují práce
světových kadeřníků. Ti jsou s mou tvorbou spojeni neustále, jejich vzdělávací programy, kterých se pravidelně účastním, rozvíjejí mou kreativitu, učí mne větší zručnosti a citu.

4. Bez jakého stylingového přípravku se neobejdete a proč?

Jak jsem už vzpomněl, velice často používám Salt Spray z řady OSiS+ Session Label pro přirozený look, ale také Volume Up pro dosažení objemu vlasů. U produktu Volume Up se musím pozastavit, představit vám ho. Představte si, že k vám přijde klientka, Vy jí uděláte nádherné vlny, ale k dokonalosti bude něco chybět. Pak použijete přípravek Volume Up a vlasy jím dokonale nadýcháte. Klientka se celá rozzáří, neboť docílíte vlasů jako z titulních stránek magazínů, čehož si hned všimnete Vy i ona.

uces-igor-sedlak_01-nestandard1

5. Zákazníci mají často problém s úpravou vlasů, když si chtějí účes udělat doma. Co by podle vás měl kadeřník udělat, aby pomohl klientovi docílit požadovaného výsledku i v  domácím prostředí?

 V první řadě je důležitá kvalitní diagnostika vlasů a detailní konzultace. Pokud se udělá důkladně, je zde velká pravděpodobnost, že se vlasy budou dobře upravovat i doma. Podstatné je nebojovat násilně s charakterem daných vlasů, aby pak nevznikaly už vzpomínané komplikace při jejich další úpravě. Pokud se naopak podpoří to, co je pro ně přirozené, finální úprava bude vskutku jednoduchá. Doporučoval bych používat hlavně profesionální přípravky, protože úlohou stylingu je docílit požadovaného efektu, nikoli zakrývat nedostatky. Osobně dbám hlavně na to, aby měly moje klientky zdravé vlasy… Až pak řeším, zda se právě cítí na rovné vlasy, slané plážové vlny,
nebo pohádkové kadeře.

IGOR SEDLAK ON INSTAGRAM

VýstřižekIGOR.JPG