KREATIVITA, PRECIZNOST, TALENT, TOUHA POSOUVAT SE
VPŘED A SDÍLET VÁŠEŇ PRO VLASY S OSTATNÍMI. TO A JEŠTĚ
MNOHEM VÍCE SPOJUJE KADEŘNÍKY NA CELÉM SVĚTĚ.

osis.JPG

A proto se Schwarzkopf Professional rozhodl poskytnout vlasovým stylistům
prostor, kde mohou ukázat, co skutečně umí, a převést své umělecké vize
do vlastní kolekce. Do 15. srpna 2016 probíhá mezinárodní soutěž kadeřníků nazvaná OSiS+ „MADE TO CREATE“ COMPETITION, ve které se soutěží ve třech kategoriích: Muži, Ženy a Avantgarda.  Práce kadeřníků budou hodnoceny lokálně za každou zemi zvlášť. Porotci soutěže za Česko a Slovensko jsou významní kadeřníci a uznávaní vlasoví stylisté.

Představijeme vám porotce:

Kateřina Muratová

image3-cb

Katka je významnou tváří českého módního průmyslu. Od roku 2006 se intenzivně věnuje vlasovému stylingu a česání modelek na přehlídkách například pro Vivienne Westwoodovou, Liběnu Rochovou, Beatu Rajskou či Natali Ruden.

Často také spolupracuje při tvorbě fashion advertorialů do českých módních magazínů, jako je Joy a InStyle, aktivně se zúčastňuje i přehlídek Prague Fashion Week a London Fashion Week. Katka byla několikrát nominována v soutěži Hairdressing Awards v kategorii Dámský komerční účes, pravidelně se podílí na tvorbě kolekcí ve spolupráci se salonem Toni&Guy, kde působí i jako členka kreativního týmu a školitelka akademie. Od loňského roku je ambasadorkou systému FIBREPLEX pro Českou republiku a Slovensko.

 

hires__0829

1. Působíte jako porotce v novésoutěži Schwarzkopf Professional,
která je spojená se stylingovými přípravky OSiS+. Jaký je váš vztah k finální úpravě vlasů a jaký styling sám/sama preferujete?

Velice mi vyhovuje nová řada OSiS+. Je v ní vše, co na práci potřebuji, a stupně fixace přesně odpovídají označení na obalech. Sama jsem vyznavačkou co možná nejvíce přirozených účesů, které charakterizují čisté, pěkně upravené vlasy. Během léta však vyznávám i jasně viditelný wet look.

2. Co se vám na aktuálních  trendech ve stylingu líbí a co byste třeba „zakázal/a“?

Mám ráda matný efekt ve stylu „messy hair“, stejně jako pořádně „ulízaný“ již zmiňovaný mokrý efekt. A také vlasy jak od moře slepené do matných pramínků. Příliš mne neberou velké objemy účesů typu „lvice Elsa“ a nepřirozeně dlouhé vlasy.

3. Kde vy sám/sama čerpáte inspiraci?

Hodně inspirace nacházím na internetu. Na Instagramu sleduji snad celý kadeřnický svět, inspiruji se na Pinterestu i v tištěných verzích zahraničních titulů jako ID nebo Vogue. Kromě toho mi jsou zajímavým a podnětným zdrojem i kampaně streetwearových značek…

Vy můžete pro inspiraci nahlédnout do Instagramu Kateřiny Muratové

katemurat

4. Bez jakého stylingového přípravku se neobejdete a proč?

Bez OSiS+ Elastic. Je to neuvěřitelně univerzálníprodukt, a pokud nemám po ruce nic jiného, lze s ním vytvořit doslova cokoli.

5. Zákazníci mají často problém s úpravou vlasů, když si chtějí účes udělat doma. Co by podle vás měl kadeřník udělat, aby pomohl klientovi docílit požadovaného výsledku i v  domácím prostředí?

Především je podstatný dobrý sestřih a taky důkladná konzultace, aby kadeřník dokonale pochopil přání klienta a plně se na ně zaměřil. Svým zákazníkům kdykoli ráda ukážu pár jednoduchých a snadno zapamatovatelných „triků“, jak s vlasy pracovat.

Create the Look