Trendy vznikají, covid necovid. Na jaře 2020 koloristé a stylisté Schwarzkopf Professional zveřejnili tři nové trendy a sedm stylů, na kterých předtím pracovali. Kolekce Essential Looks 1:2020 jako vždy přináší do kadeřnických salonů svěží vzduch a inspiraci. Obojí je teď hodně potřeba, aby se každý salon mohl doslova znovu nadechnout. To jde ruku v ruce i s hlavními motivy jarní kolekce Essential Looks, kterými jsou svoboda a volnomyšlenkářství.

Punk Spirit: Známka punku

  • rebelský, ale zároveň jemný
  • netradiční 

Punk Spirit Styl z přehlídkového mola: Lara 

Modelce byly ve vlasech barvami IGORA vykouzleny záblesky výrazných fialových a modrých tónů v tmavých půlnočních odstínech a výrazný styl aplikační technikou Camouflaging (více v technickém manuálu; ke stažení níže).  Vlasy byly ostříhány na délku na ramena, aby vytvořily různé vrstvy a délky pro volně splývající punkový styl. Finální vzhled je jemný, ale přesto výrazný díky stylingu OSiS+ Soft Dust, který výrazně nadzvedává vlasy u kořínků a dodává jim objem.

Punk Spirit Styl ze salonu, pro běžné nošení: Maja

Koloristka Lesley Jennison si nejprve připravila bílý blond základ, pak vlasy tónovala pomocí několika pastelových odstínů a rukou je zapracovala do středních délek a konečků. Joana Neves zachovala extrémní délku vlasů a z několika pramínků vytvořila copánky pro 3D efekt. Zmrzlinové barevné odstíny jsou pak vrstvené jeden přes druhý.


Refined Traditions: Klasika, ale moderně 

  • spojuje klasické styly a moderní zpracování

Refined Traditions Styl z přehlídkového mola: Martyna 

Barevná paleta ve vlasech modelky vzešla z inspirace pouští a perskými koberci. Vlasy jsou vyvedeny v jemných popelavých blond tónech se světlými čistými variacemi vytvořenými odstíny z palety barev IGORA Muted Desert a technikou aplikace Muting (detaily v technickém manuálu).👇 Ve střihu a stylingu vyniká zejména precizní práce. Vlasy jsou ve stylu pageboy, který zůstane celý den perfektně upravený díky laku na vlasy s paměťovou funkcí OSiS+ Session Label Super Dry Memory Net.

Refined Traditions Styl ze salonu: Tilila 

Lesley Jennison na vlasech modelky použila směs hlubokých hnědých a nafialovělých tónů Chroma ID a metody Muting. Vlasy byly ponechány dlouhé pro bohémské vzezření a nastylované s OSiS+ Texture Blow pro rozcuchanou strukturu, objem a odlehčený vzhled.

Refined Traditions Styl 3: Melanie

Jako speciální dodatek k tomuto trendu byl představen druhý styl vytvořený s IGORA Muted Desert a Muting aplikační technikou, který evokuje 70. léta. Jde o elegantní studené béžové tóny ve vlasech dlouhých po ramena upravených s OSiS+ Beach Texture pro rozcuchanou plážovou strukturu.


Let It Bloom: Květiny a romantika

  • éterický, třpytivý, vrstvený, super luxusní, odlehčený styl

Let It Bloom Styl z přehlídkového mola: Masha 

Pro modelku byla zvolená kombinace růžových tónů barev IGORA ROYAL, které byly aplikovány metodou Shimmering pro dosažení třpytivého stylu s nádechem vintage. Střih ve tvaru houby vlasy drží v pevně stanoveném tvaru. 

Let It Bloom Styl ze salonu: Lauren

Na dlouhé vlasy byly použity balayage techniky a lesklé hnědé tóny. Délka vlasů byla zachována v původní podobě, vlase byly pouze upraveny do volně splývajících vln. Jako závěrečný styling byl použitý Oil Ultime Mediterranean Závěrečný olej pro uhlazené a zářivé vlasy.


Slovníček barvicích stylů

Punk Spirit Styl: Camouflaging 

Refined Traditions: Muting 

Let It Bloom Hlavní barvicí technika: Shimmering


Technický manuál ke stažení

Magazín představující všechny koncepty a trendy EL 1:2020


    Kontaktní formulář

    Osobní údaje poskytnuté v tomto formuláři bude společnost Henkel ČR, s r.o. se sídlem Boudníkova 2514/5, 180 00 Praha 8, Česká republika zpracovávat za účelem vyřízení vašeho dotazu. Bližší informace k prováděnému zpracování jsou uvedeny v Prohlášení o ochraně soukromí.